17 квітня 2025 року у Фаховому коледжі «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка для студентів груп спеціальностей «Журналістика», «Початкова освіта», «Право» у межах заходів до Дня коледжу відбулася гостьова лекція від доцента кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидата філологічних наук Розінкевич Наталії Василівни «Мандрівна проза: від ходінь до романів».
Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти з мандрівною прозою: від давніх «ходінь» до сучасних романів, розкрити особливості жанру мандрівної прози та її значення для розвитку літератури. Здійснити подорож країнами світу за допомогою художніх творів. Спонукати до прочитання творів мандрівної прози та поглибити знання про різні культури й літературні традиції.
Під час інтерактивної лекції студенти ознайомилися з культурою України, зокрема Карпат. Здійснили подорож країнами світу. Побували в Японії, Іспанії, Бразилії, Антарктиді, на острові Пасхи. Працювали з картою, відтворюючи шляхи давніх паломників і сучасних авторів мандрівної прози. Із захопленням здійснили подорож сторінками книг Макса Кідрука, який побував більше ніж у 30 країнах світу. Свої враження описав у творах «Жорстоке небо», «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», «Навіжені в Мексиці», «Навіжені в Перу», «Подорож на Пуп Землі», «На Зеландію!».
Наталія Василівна спонукала до прочитання сучасної літератури, вивчення історії, географії через твори мандрівної прози: Сергія Жадана «Луганський щоденник», Маркіяна Камиша «Оформляндія, або Прогулянка в Зону», Артема Чапая «Подорож із Мамайотою. В пошуках України», Ірени Карпи «Baby travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою», Ірен Роздобудько «Мандрівки без сенсу і моралі», Марини Гримич «Бранзолі», Анни Яременко «Листи з екватора», Анни Багряної «Македонські оповідки», Юлії Смаль «Китайський щоденник української мами», Лесі Олендій «Mia Italia», Олени Кулінич «Синій колір японського літа», Сергія Корсунського «Японія: сто мільйонів аріґато», Богдана Ославського «Арка Карпат», Дзвінки Матіяш «Дорога святого Якова», Маркіяна Прохасько «Мрія про Антарктиду».
Студенти обговорювали твори, ставили запитання.
Щиро дякуємо Розінкевич Наталії Василівні, доценту кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка за проведений захід. Сподіваємося на плідну співпрацю!
Захід відповідає ЦСР №4 Якісна освіта.
Модератор: Груздьова О. В., викладач циклової комісії з видавничої справи, культури та української філології.