Грінченко Борис Дмитрович (1863–1910) – український письменник, вчений, фольклорист, етнограф, філолог, педагог і громадський діяч.
Народився 9 грудня 1863 р. на хуторі Вільховий Яр поблизу села Руські Тишки, тепер Харківського району Харківської області, в родині збіднілих дрібнопомісних дворян.
Грінченко – педагог вчителював у селах Харківщини, Сумщини, Катеринославщини. Роботу поєднував з фольклорно-етнографічною, культурологічною, науковою та лінгвістичною справами.
Все життя Б. Грінченко плекав ідею створення національної школи та прагнув до її практичної реалізації.
Він зробив вагомий внесок у справу систематизації української народної просвіти, визначив наукові підходи щодо організації шкільного навчання.
Чисельні праці Б. Грінченка окреслюють коло наукових інтересів вченого. Вершиною його праці є чотиритомне видання «Словар української мови» (1907–1909 рр.)
Життя та діяльність Б. Грінченка для багатьох поколінь служить дієвим прикладом подвижництва на теренах української культури і національної ідеї. Праця була найвищим сенсом і покликанням його життя. Постать невтомного трудівника, що беззавітно віддав усі сили і час вітчизняній культурі, по праву може стояти поруч з титанами української нації як Тарас Шевченко, Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Леся Українка.
Поховано Б. Грінченка в Києві на Байковому кладовищі. Науково-педагогічний склад, студенти Університету доглядають могилу Вченого.
2008 р. – рік 145-ї річниці з дня народження Б. Грінченка – визначено Роком Грінченка в Університеті. До річниці розроблено нагрудний знак «За особистий внесок у розвиток Університету» та запроваджено іменну стипендію найкращим студентам.
Перший нагрудний знак «За особистий внесок у розвиток Університету» з барельєфом Б.Грінченка передані дружині колишнього ректора Міжрегіонального інституту удосконалення вчителів Віктора Григоровича Слюсаренка (нині покійного).
У 2011 році до 20-ї річниці незалежності України в Києві було відкрито пам’ятник Борису Грінченку, збудований коштами викладачів та студентів Київського університету імені Бориса Грінченка за підтримки Київської міської державної адміністрації.
4 липня 2012 року українським Парламентом ухвалено Постанову «Про відзначення 150-річчя від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка». У 2013 році постать письменника було вшановано на державному рівні. Зокрема, Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету «Борис Грінченко», презентація якої відбулася 21 листопада в столичному музеї Бориса Грінченка Київського університету імені Бориса Грінченка.
До 155-річчя Б. Д. Грінченка в Університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція – XI щорічні Грінченківські читання «Борис Грінченко як перекладач світової класики».
Протягом 2021–2022 рр. на щорічних Грінченківських читаннях було презентовано першу та другу книгу «Літературознавчої спадщини» та нове видання професора В. В. Яременка «Борис Грінченко – національної ідеї смолоскип».
2023 р. для Університету та Коледжу є ювілейним. Українська спільнота відзначатиме 160-річчя від дня народження духовного лідера нашого Університету Бориса Дмитровича Грінченка.