Сторінка Бориса Грінченка

Грінченко Борис Дмитрович (1863-1910) - український письменник, вчений, фольклорист, етнограф, філолог, педагог і громадський діяч.

Народився 9 грудня 1863 р. на хуторі Вільховий Яр поблизу села Руські Тишки, тепер Харківського району Харківської області, в родині збіднілих дрібнопомісних дворян.

Грінченко - педагог вчителював у селах Харківщини, Сумщини, Катеринославщини. Роботу поєднував з фольклорно-етнографічною, культурологічною, науковою та лінгвістичною справами.

Все життя Б. Грінченко плекав ідею створення національної школи та прагнув до її практичної реалізації.

Він зробив вагомий внесок у справу систематизації української народної просвіти, визначив наукові підходи щодо організації шкільного навчання.

Чисельні праці Б. Грінченка окреслюють коло наукових інтересів вченого. Вершиною його праці є чотиритомне видання «Словар української мови» (1907—1909 рр.)

Життя та діяльність Б. Грінченка для багатьох поколінь служить дієвим прикладом подвижництва на теренах української культури і національної ідеї. Праця була найвищим сенсом і покликанням його життя. Постать невтомного трудівника, що беззавітно віддав усі сили і час вітчизняній культурі, по праву може стояти поруч з титанами української нації як Тарас Шевченко, Іван Франко, Пантелеймон Куліш, Леся Українка.

Поховано Б. Грінченка в Києві на Байковому кладовищі. Науково-педагогічний склад, студенти Університету доглядають могилу Вченого.

2008 р. – рік 145-ї річниці з дня народження Б. Грінченка – визначено Роком Грінченка в Університеті. До річниці розроблено нагрудний знак «За особистий внесок у розвиток Університету» та запроваджено іменну стипендію найкращим студентам.

Перший нагрудний знак «За особистий внесок у розвиток Університету» з барельєфом Б.Грінченка передані дружині колишнього ректора Міжрегіонального інституту удосконалення вчителів Віктора Григоровича Слюсаренка (нині покійного).

У 2011 році до 20-ї річниці незалежності України в Києві було відкрито пам’ятник Борису Грінченку, збудований коштами викладачів та студентів Київського університету імені Бориса Грінченка за підтримки Київської міської державної адміністрації.

4 липня 2012 року українським Парламентом ухвалено Постанову «Про відзначення 150-річчя від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка». У 2013 році постать письменника вшановуватиметься на державному рівні.