Етичні та правові засади діяльності засобів масової інформації

12.05.2015 року відповідно до плану заходів до Тижня науки викладачами Циклової комісії видавничої справи, культури та української філології Груздьовою О.В., Розінкевич Н.В., Ловейко Т.В. була проведена студентська науково-практична конференція «Етичні та правові засади діяльності засобів масової інформації». Мета заходу: ознайомити студентів з історією журналістики та видавничої справи, етичними та правовими засадами діяльності ЗМІ, з’ясувати моральні та етичні чинники, які визначають принципи підходу до висвітлення інформації в мас-медіа; поняття «свободи слова, преси», правди і неправди мовою сучасних ЗМІ.
Студенти 2-3 курсу спеціальності «Видавнича справа та журналістика» виступили з дослідженнями, зокрема:
1. Проблеми професійної етики: суспільна, групова, індивідуальна мораль. Доповідач Верич Олександра.
2. Права журналіста. Доповідач Тарасюк Ірина.
3. Авторське право та суміжні права ЗМІ. Доповідач Редколіс Богдана.
4. Етика ЗМІ. Доповідач Гайдук Наталія.
5. Кодекс професійної етики сучасного журналіста. Доповідачі Мясковська Марія та Онищенко Оксана.
6. Цензура і ЗМІ: історія та сучасність. Доповідач Дудар Вікторія.
7. Робота журналіста з чутками. Принципи відокремлення фактів від коментарів. Доповідач Литвин Анастасія.
8. Використання ЗМІ як засобу контролю людської свідомості. Геббелівська пропаганда – урок історії. Доповідачі Ловейко Т.А., Розінкевич Н.В.
9. Перші періодичні видання. Доповідач Дмитрієв Катерина.
10. Стосунки видавництва і реалізаторів друкованої продукції. Доповідач Дідач Роксолана.
Виступи супроводжувалися відеосюжетами, презентаціями.