Екскурсія до Національної парламентської бібліотеки України

6 квітня 2015 року студенти ІІІ курсу спеціальності «Видавнича справа і редагування» разом з викладачами О. А. Сірою та Т. В. Полковенко відвідали Національну парламентську бібліотеку України.
Під час оглядової екскурсії довідалися про цікаві факти з історії заснування й розвитку бібліотеки, пріоритетні напрями діяльності її структурних відділів в сучасних умовах, інноваційні форми роботи з читачами, організацію, ведення та редагування довідково-бібліографічного апарату, унікальний бібліотечно-інформаційний ресурс, сформований НПБУ упродовж 149-ти років існування.
Особливий інтерес у майбутніх фахівців книговидавничої справи викликало ознайомлення з діяльністю Відділу електронної бібліотеки, головного структурного підрозділу НПБУ з реалізації проекту «Електронна бібліотека «Культура України», започаткованого у листопаді 2010 року.
Головним завданням Відділу електронної бібліотеки є забезпечення вільного, безкоштовного доступу користувачів до надбань української культури і мистецтва, зміцнення культурних зв’язків і формування позитивного іміджу України у світі.
Діяльність відділу спрямована на створення електронних копій друкованих документів для поповнення фонду електронної бібліотеки, збільшення обсягу масиву інформації та його систематизацію, надання користувачам якісно нових можливостей роботи з інтегрованими інформаційними ресурсами за допомогою удосконалення програмного забезпечення та розширення функціональних можливостей сайту.
Фонд електронної бібліотеки «Культура України» складається з п’яти колекцій: «Культурологія», «Мистецтво», «Етнографія», «Заклади культури», «Виставки», який розміщено на сайті за адресою: http://elib.nplu.org/.
На час екскурсії у приміщенні Арт-галереї Національної парламентської бібліотеки України функціонувала виставка живопису Арт-об’єднання «Дивовид» «Горнятко щастя: полотно, пензель, фарби». На виставці були представлені живописні роботи 10-ти сучасних художників: Аліси Бєляєвої, Наталії Войтенко, L.T., Катерини Калін, Олесі Ланевської, Ірини Матусевич, Ірини Світла, Віктора Семеняка, Алли Стегній, Ірини Фалько.
Студенти і викладачі Циклової комісії з видавничої справи, культури та української філології Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка висловлюють щиру вдячність О. М. Круликовській за змістовну і ґрунтовно проведену екскурсію.