Круглий стіл «Історія мови»

21 лютого 2024 року усіма народами Землі, згідно із рішенням ЮНЕСКО, відзначається День рідної мови. У Фаховому коледжі «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з нагоди цього свята зі студентами групи ВСфмб-1-20-4.0д. відбувся круглий стіл «Історія мови».

Мета заходу – вивчення та розуміння етапів розвитку мови; висвітлення подій, які вплинули на еволюцію мови, таких як лінгвістичні реформи, соціокультурні зміни, міграційні потоки тощо.

Під час зустрічі були розглянуті такі теми: 1. Генеалогія мов як один з найцікавіших (найважчих) напрямів лінгвістики. 2. Перша писемна мова – санскрит. 3. Розшифрування древніх мов (єгипетські ієрогліфи, письмо мая). 4. Найбільш древні мови, якими досі користуються. 5. Походження української мови. 6. Що почитати. Перелік книг та коротка довідка про авторів за вище перерахованими темами.

Захід посприяв висвітленню важливості мовної свідомості серед учасників, підкреслення ролі мови як ключового елемента культурного та ідентичного самовизначення.

Модератор: викладач циклової комісії з видавничої справи, культури та української філології Тетяна ЛОВЕЙКО.

Круглий стіл «Історія мови»