08 листопада 2013р. проведено відкрите заняття викладача-методиста вищої категорії циклової комісії української мови, літератури і культури Лісової Світлани Іванівни на тему «Використання інноваційних технологій на уроках читання. Методика вивчення творів різних жанрів» у групі ПОмс–4–11-4Од., на якому були присутні директор Університетського коледжу БраткоМ.В., заступник директора з навчальної роботи Гейхман З.Л., викладачі циклової комісії української мови, літератури і культури на чолі з головою циклової комісії Соловець Л.О., викладачі колледжу.
Метою заняття було: закріпити теоретичні знання з теми «Особливості вивчення творів різних жанрів». Вчитися складати фрагменти уроків вивчення оповідань, казок, байок, віршів. Формувати навички у доборі дидактичного матеріалу для проведення підготовчої роботи над твором з використанням інноваційних технологій, прийомів розвитку навичок читання, роботи над текстом. Формувати вміння планувати творчі роботи, драматизувати казки, байки. Сприяти вихованню творчої ініціативи студентів, прищеплювати любов до обраної професії.
Лісова С.І. уміло організувала роботу студентів, поділивши їх на творчі групи, кожній з яких було запропоновано певне завдання, спрямоване на вивчення творів різних жанрів. Студенти в ході роботи вдало поєднували відеофрагменти уроків вчителів шкіл Києва, фрагмети власних уроків, елементи рольової гри, драматизацію, інсценізацію, читання творів в особах, виразне читання байок, поезій. Після кожного етапу роботи було надано методичний коментар, опираючись на матеріали Державного стандарту.
Викладач професійно використовувала можливості інтерактивної дошки, презентації з використанням відеозаписів уроків, інтерв’ю досвідчених вчителів міста Києва, фонозаписів. Під час заняття доцільно вмотивовані переходи від одного до іншого етапу роботи: дидактична гра, поезія, крилаті висловлювання діячів як світової, так і вітчизняної культури.
На етапі завершення заняття було запропоновано перегляд презентації на тему: «Досвід новаторів - у життя», що остаточно переконало студентів у ефективності використання інноваційних технологій при вивченні жанрових творів у початковій школі.
В цілому, аналізуючи заняття, можна сказати: ефективно, науково, структуровано, виважено, доцільно, вмотивовано, цікаво, доречно, насичено, продумано.
До Дня української мови та писемності викладачами циклової комісії української мови, літератури та культури була оформлена тематична виставка «З історії свята. Найбільше багатство кожного народу – мова»».