Діалог про сучасну дитячу книгу

16 жовтня 2015 р. студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» разом з викладачами циклової комісії з видавничої справи, культури та української філології Полос О.Д., Сидоренко Ю.С. провели творчу зустріч із сучасною дитячою письменницею, літературним критиком, членом Асоціації українських письменників та Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва – Тетяною Щербаченко.
Вже з перших хвилин бесіда перетворилася в цікавий, живий діалог. Предметом обговорення стали такі теми: як розвивалася дитяча книга в Україні, які автори сьогодні активно працюють у галузі літератури для дітей, про важливу роль видавництв, інформаційних ресурсів, що потрібно робити, аби підростаюче покоління більше читало. Розповідала Тетяна Василівна і про те, як сама обрала шлях дитячої письменниці, згадала свої перші на шляху до омріяної професії — вчителювання, журналістика, поділилась своїми планами на майбутнє — працею над новою пізнавальною книгою. Студентів зацікавив портал, який демонструвала гостя, і головним редактором якого вона є. Це - перший універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва "Простір української дитячої книги Barabooka". Він популяризує дитячу літературу, вітчизняних авторів, ілюстраторів, перекладачів. Поміж тим там можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання. Наостанок пані Тетяна дала студентам цінні поради для подальшої педагогічної праці й на згадку залишила автографи.