Правознавча ділова гра «Організація і проведення референдуму щодо питання про вступ України до ЄС і НАТО»

14 травня 2015 року у рамках святкування Дня Європи в Україні та Днів науки студенти другого курсу спеціальності «Правознавство» під керівництвом викладачів циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Бурдіної Н.К., Припхана В.П., Власенко Н.М. взяли участь у правознавчій діловій грі «Організація і проведення референдуму щодо питання про вступ України до ЄС і НАТО».
Мета ділової гри – розвинути у майбутніх фахівців такі юридичні компетентності, як знання та застосування на практиці норм і принципів сучасного українського законодавства щодо організації та проведення виборів та референдуму; порядку роботи територіальної виборчої дільниці; уміння грамотно оформлювати звітну документацію.
Спираючись на норми чинного українського законодавства про вибори, студенти відтворили діяльність дільничної виборчої комісії щодо забезпечення проведення референдуму та підрахунку голосів.
Під час ділової гри, дотримуючись положень Конституції України, Законів України «Про вибори народних депутатів України» та «Про всеукраїнський референдум», студенти провели відповідні засідання дільничної виборчої комісії, перевірку виборчих списків, процедуру опломбування виборчої скриньки, голосування за місцем перебування, виявлення недійсних бюлетенів для голосування та сторонніх предметів, підрахунку голосів. Були заповнені всі необхідні документи (протоколи засідань ДВК, акти, контрольні листи тощо) та підготовлені матеріали для передачі в окружну виборчу комісію. У голосуванні взяли участь 83 студенти Університетського коледжу. У виборчій скриньці було виявлено 83 бюлетені, з них визнані недійсними і такими, що не підлягають врахуванню – 3.