Захист творчого завдання з «Кримінального процесу»

Протягом навчального року студенти-правознавці, в рамках навчальної дисципліни «Кримінальний процес», вели власні кримінальні розслідування. Кримінальні справи було порушено за трьома фактами злочинної поведінки, а саме:
За ч.1 ст.137, ст.. 150 Кримінального кодексу України, тобто за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей та використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом. Дане провадження було порушено за зверненням Попелюшки, а підозрюваною по справі проходила Мачуха. Під час розслідування використовувалися фактичні дані представлені у казці Шарля Перро «Попелюшка».
За ч.2 ст.194 Кримінального кодексу України, тобто умисне знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки. Провадження було розпочате проти громадянина Гензеля, за зверненням безвісно зниклої власниці Пряникового будиночка. Слідчі дії проводилися на підставі казки братів Гримм «Гензель та Греттель».
За ч.2 ст.146 Кримінального кодексу України, а саме незаконне позбавлення волі або викрадення людини вчинені щодо малолітнього. Основним злодієм по даній справі виступала Жаба, яка викрала Дюймовочку, з метою видати заміж за свого сина. Усі необхідні матеріали, студенти брали з казки Х.К.Андерсена «Дюймовочка».
Використовуючи напрацьовані матеріали студенти продемонстрували найцікавіші моменти з кожного кримінального провадження, підготували та провели перехресний допит між потерпілим та підозрюваним, який було проведено під час досудового слідства, продемонстрували як відбувається допит свідків та обвинувачених на стадії судового розгляду справи та позмагалися у судових дебатах, а також вислухали останнє слово підсудного та судовий вирок.