Екологічна науково-практична конференція «Життя без сміття!»

25.04.2014 р. за результатами проектної роботи студентів ІІ курсу спеціальностей «Початкова освіта» та «Соціальна педагогіка» в Університетському коледжі викладачем Коровіною В.А. було проведено екологічну науково-практичну конференцію «Життя без сміття!»

В рамках проекту передбачалась низка заходів:

• анкетування студентів щодо ставлення до проблеми сміття;
  • розповсюдження серед студентів буклетів з інформацією про поводження з побутовими відходами;
  • участь у всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою!» 12 квітня 2014 року;
  • конкурс плакатів «Сміття – ресурс!»;
  • захист студентських проектів «Життя без сміття!»

Мета проекту – привернути увагу студентів до шляхів вирішення проблеми накопичення побутових відходів через роздільний збір та утилізацію сміття, дати відповідь на просте запитання «Чому необхідно сортувати сміття?»

Завдання проекту:

• акцентувати увагу студентів щодо проблеми накопичення побутового сміття;
  • підвищити рівень обізнаності студентів з масштабами проблеми та шляхами її вирішення;
  • формувати навички використання побутових відходів у творчій діяльності;
  • розвивати навички утилізації побутового сміття; формувати у студентів громадянську позицію, уміння брати на себе відповідальність за чистоту свого міста, селища тощо.

Тематика досліджень:

• Сміття як виклик ХХІ століття.
  • Спалювання, як спосіб знешкодження сміття.
  • Полігонне захоронення сміття.
  • Комплексне управління відходами(сортування та вторинна переробка).
  • Екологічне маркування.
  • Відходи як вторинний ресурс.
  • Друге життя сміття.
  • Стиль життя – без сміття.
  • Дітям про сміття: методичні фрагменти занять.

Подібний захід засвідчує про те, що молодь не байдужа до проблем оточуючого середовища, її турбують екологічні проблеми сучасності.