15 квітня 2015 року у стінах Університетського коледжу в рамках навчальної дисципліни «Декоративно-прикладне мистецтво» на 3-му курсі спеціальності «Образотворче мистецтво» було проведено майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.
Студенти завзято виконували поставлене завдання, уважно дослухаючись до технологічних особливостей виконання і вкладаючи у створення ляльки не лише суто естетичний зміст, але й символічне, автентичне знання, сформоване нашими пращурами. Оскільки робилась лялька-мотанка з тих матеріалів, які були під руками – чи то солома, чи старі непотрібні речі, а одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь, то й не дивно, що така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками – вважалась оберегом у родині.
Довготривалий і кропіткий процес створення сакральної іграшки надихнув юних творців на поєднання давньої традиції з сучасними матеріалами та можливостями, на інтерпретований свіжий погляд на старовинну технологію, її осучаснення та актуалізацію.