Відкрите практичне заняття з дисципліни «Палітурна справа» на тему: «Робота над книгою, з’єднання книжкового блоку з обкладинкою»

1 грудня 2014 року студенти 3 курсу спеціальності «Бібліотечна справа» разом з викладачем – методистом Кормаковою Т.Л. провели заняття, де показали заключний етап роботи склеювання і естетичного оформлення блокноту.
Метою роботи було: формування опорних навичок роботи над ручним склеюванням книжкового блоку, виконання цієї операції в певній послідовності, розвиток умінь виконувати нескладні реставраційні роботи з використанням різних процесів і матеріалів; зацікавленість в роботі; дотримання техніки безпеки.
Праця бібліотекаря тісно пов’язана з друкованими виданнями, тому оволодіння прийомами і методами палітурних і реставраційних робіт для підтримки у належному стані бібліотечних фондів для сьогоднішнього працівника є справою необхідною.
У сучасних умовах, важливим у догляді за книжковим фондом, є ремонт і реставрація пошкоджених документів, профілактичне оправлення видань.
Зовнішній вигляд книги залежить від якісного виконання технологічних операцій, зокрема від виготовлення зошитів, способів комплектування їх у блоки, обробки книжкових блоків і встановлення їх у оправи. Виконання останнього етапу палітурного процесу і продемонстрували студенти на занятті, підтвердженням чому є фотозвіт.