Нестандартні заняття з Психології кольору. Методика «Автопортрет»

На будь-якій діяльності людини лежить печать його особистості, і найбільшою мірою її особливості проявляються саме у творчості. Розглядаючи картини на виставці або в картинній галереї, ми бачимо не тільки твір мистецтва, а й внутрішній світ його творця, намагаємося зрозуміти, що ж саме підштовхнуло автора до написання того чи іншого полотна.

8 жовтня 2014 року у стінах Університетського коледжу в рамках навчальної дисципліни «Психологія кольору» на 4-му курсі спеціальності «Образотворче мистецтво» було проведено заняття з арт-терапії – методика «Автопортрет».

Проективний тест «Автопортрет» застосовується в цілях діагностики емоційних компонентів особистості (самооцінка, страх, агресія, актуальний стан). За визначенням автопортрет – це зображення людини, створене нею самою. Зображаючи себе, людина відтворює основні риси власних тілесних потреб і внутрішніх конфліктів. Такий малюнок є не чим іншим, як відображенням думок, почуттів, світовідчуття і характеру людини, він служить засобом проникнення в духовний її простір.

Психологічна «розшифровка» автопортрету дає якісне уявлення про особистість дорослої людини, «підробити» або передбачити результат практично неможливо, адже діагностика та інтерпретація малюнка - складний і багатошаровий процес, в чомусь схожий з визначенням характеру за почерком людини.