Містерія кольорового скла

«Кохала сонце, спечене на склі,
І малювала, бачене не раз.
Стоїть дівча на літо-квіто-тлі –
Такий собі от сонячний вітраж
».

Анастасія Витрикуш

 

Вітражі найчастіше асоціюються зі старовинними храмами, де світло проходить крізь різнобарвні вікна, створюючи особливу емоційну атмосферу. І справді, вважають, що вперше використовувати розписи на склі почала католицька церква. Сама технологія сягає корінням у далеке минуле. Остаточно вона була сформована ще у XI столітті, проте зберігає свої основи донині.

Пройшли ті часи, коли для виготовлення вітража доводилося вирізати кожен шматочок з окремого скла, довго і копітко підганяти шматочки один до одного і витрачати навіть на невеликий вітраж кілька тижнів, а то й місяців. За всіх часів вітраж був дуже дорогим, а отже, недосяжним для пересічних людей. Сьогодні ж існує чимало нових технік, що стали гарною альтернативою класичному вітражу – вони менш дорогі та значно простіші у виконанні, тому часто стають хорошим хобі навіть для людей, не пов'язаних з мистецтвом.

Студенти Університетського колледжу 4-го курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» створили цікаві імітації вітража на парах з дисципліни «Декоративно-привладне мистецтво», вклавши в свою роботу не лише професійну майстерність, але й частинку своєї душі.

Необхідні матеріали:

- папір;

- олівець;

- скляна ваза;

- вітражні фарби;

- вітражний контур.

Крок №1

Створити ескіз майбутнього вітража. Варто пофантазувати над сюжетом, адже завершений вигляд роботи іноді більше залежить від оригінальності самої ідеї, ніж від вашої художньої майстерності. Малюнок має бути не звичайним, як на папері, а стилізованим під вітраж. Тобто складатися з багатьох сегментів, які будете заповнювати різними кольорами.

 

Крок №2

Вибрати предмет, який підлягатиме вітражному розпису. Це може бути: ваза, акваріум, тарілка, дзеркало тощо.

Крок №3

На знежирену, за допомогою оцту, поверхню скла наносимо вітражну фарбу в залежності від нашого творчого задуму. Більшість з фарб доволі рідкі й можуть розтікатися, тому не потрібно поспішати і завжди чекати доки певні частини малюнка повністю висохнуть, щоб не залишати відбитків пальців. Головне у роботі акуратність і плавність. Невдалі лінії можна легко витерти серветкою і спробувати знову. Час висихання фарб: 1-2 години.

Крок №4

Опрацьовуємо нанесений малюнок спеціальним вітражним контуром. Акуратно проробляємо деталі. Чекаємо повного висихання. І виріб готовий, він не боїться води, температури, не є токсичним, тому запросто може використовуватись для декорування посуду, ваз, вікон.