Вітальна листівка чи вітвір мистецтва?

Культура кожної країни є неповторною та унікальною. Вивчаючи історію мистецтва, неможливо не помітити подібності видів мистецтв різних країн. Здавалося б, зовсім різні Японія та Україна, але традиційною для країн є робота з папером. В Японії мистецтво кірігамі, різновид орігамі, а в Україні – витинанка. Поєднання елементів технік кірігамі та витинанки дозволяє створювати об’ємні конструкції та листівки, що складаються у плоску фігуру. Вітальні листівки виконували студенти IV курсу спеціальності «Дизайн» під керівництвом викладачів коледжу Казіміренко Олени Валеріївни та Овчаренко Ольги Миколаївни.

Послідовність виконання листівки:

Крок 1. Підготовчий етап. Важливо правильно підібрати матеріали для виконання листівки. Занадто тонкий папір складно вирізати і виконана робота не буде мати належного вигляду, тому папір має бути щільністю від 160г/м2. Робота з вирізання дуже кропітка та займає багато часу. Для запобігання неохайності потрібно обрати зручний макетний ніж з гострим лезом та металеву лінійку для розрізування прямих ліній.

Крок 2. Виконання ескізів та перенесення малюнку на лист паперу.

Крок 3. Виконання необхідних розрізів, прорізань, видавлювань. Етап досить кропіткий і потребує багато уваги, гарного освітлення. Вирізати варто не на столі, а на спеціальних дощечках, що запобігає псуванню меблів та полегшить роботу.

Крок 4. Готову роботу приклеїти на підготовлений картон.

Крок 5. Оформити лицьову частину листівки. Виконати вітальні написи. В нашому випадку вітальні написи друкувались на комп’ютері та наклеювались на листівку. Для підтримання корпоративного духу до вітання було додано герб коледжу.

Оформлена листівка може стати гарним подарунком для людини, яку ви хочете привітати зі святом, або просто приємно порадувати.