05 березня 2025 року в академічних групах ММфмб-1-23-4.0д, ММфмб-1-22-4.0д, ХОРфмб-1-23-4.0д, ХОРфмб-1-22-4.0д. відбулися зустрічі студентів з викладачами, головою циклової комісії музики і хореографії, які ознайомили здобувачів освіти з порядком, строками, особливостями запису та формуванням груп для вивчення вибіркових навчальних дисциплін.
Положення про порядок та умови здійснення вибору навчальних дисциплін здобувачами освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка забезпечує реалізацію права на вільний вибір освітніх компонентів здобувачами вищої та фахової передвищої освіти, передбаченого пунктом 15 частини першої статті 62 Закону України «Про вищу освіту», пунктом 17 частини першої статті 54 Закону України «Про фахову передвищу освіту». Вибір здобувачами освітніх компонентів створює умови для досягнення таких цілей:
- поглиблення професійних знань в межах обраної освітньої програми (спеціалізації, спеціальності) та здобуття додаткових спеціальних (фахових, предметних) компетентностей, у тому числі із здобуттям професійної кваліфікації (якщо таке передбачено освітньою програмою);
- поглиблення знань та здобуття додаткових загальних та спеціальних (фахових) компетентностей в межах споріднених спеціальностей;
- ознайомлення із сучасним рівнем наукових досліджень інших галузей знань, розширення та/або поглиблення знань щодо загальних компетентностей.
Освітньо-професійні програми передбачають формування додаткових компетентностей за спеціальностями «Музичне мистецтво» і «Хореографія» шляхом вибору здобувачами освіти з Каталогу вибіркових дисциплін навчальних дисциплін обсягом 18 кредитів ЄКТС, що становить 10% від загального обсягу ОПП, та сприяють побудові індивідуальної освітньої траєкторії. Практика свідчить, що студенти обирають дисципліни, які дозволяють поглибити професійну підготовку у відповідності до їх очікувань щодо майбутньої діяльності та вимог ринку праці.