Концерт пам'яті Д.Д. Шостаковича та А.Г. Шнітке

23 квітня 2015 року в актовій залі Університетського коледжу відбувся концерт класу викладача музики Анастасії Романенко, присвячений пам’яті композиторів Дмитра Дмитровича Шостаковича та Альфреда Гаррійовича Шнітке.
Універсальний вихід і порятунок від кризи вся музична культура кінця XX століття знайшла у множинному синтезі всього з усім, всіх художніх стилів та субкультур. Стає характерним поєднання різних музичних стилів та жанрів, полістилістика, стираються кордони між «високим мистецтвом» та кітчем. З точки зору композиційно-технологічних принципів у сучасній музиці представлено:
• розширено-тональну і модальну техніки;
• атональну – серійну і серіальну техніки;
• алеаторику і сонорику (музику тембрів);
• пуантилістичну музику;
• технічну музику (електронну, конкретну, магнітофонну).
Техніка використання існуючого матеріалу, тобто цитування, колаж, злиття різних історичних традицій, знайшла своє відображення, зокрема, у творах Д. Шостаковича та А. Шнітке, які використовували «алюзії» та прямі цитати творів композиторів минулого як оригінальне втілення особистого бачення «чужого» матеріалу.
Програма заходу:
1. Вступне слово А. Романенко
2. Д. Шостакович – Прелюдії № 10, 24 ор. 34, виконують лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, артистка Національного камерного ансамблю «Київські солісти» К. Бойчук (скрипка) та Н. Прокопович (фортепіано), студентка II курсу
3. Д. Шостакович – Прелюдії № 15, 16 ор. 34, виконують К. Бойчук (скрипка) та К. Нанай (фортепіано), студентка III курсу
4. О. Канерштейн – Сонатина in C op. 17, виконують К. Бойчук (скрипка) та А. Романенко (фортепіано)
5. Ж. Колодуб – Прелюдії-картини № 2 (Гори Карпати) та № 4 (Заклик), виконує Т. Ісаєнко, студентка II курсу
6. А. Шнітке – Сюїта у старовинному стилі, виконують К. Бойчук (скрипка) та А. Романенко (фортепіано)
7. А. Пярт – Богородице Дево радуйся
Музика О. Яковчука, Слова Б. Грінченка – Бурхливая річка
Виконує a cappella Студентський хор «Tutti», керівник колективу – А. Кифенко
8. Музыка Н. Попова, Слова А. Ахматовой – Вокализ-поэма
Виконують Студентський хор «Tutti», керівник колективу – А. Кифенко, концертмейстер – А. Романенко