Розповіді з Європи. Італія

Сьогодні, на завершення проєкту «Розповіді з Європи»,  поговоримо про Італію - країну, яка надала прихисток одній з наших студенток 4 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» Анастасії Птушко.

Дівчина потрапила на північ Італії в красиве невелике містечко Тарвізіо,  майже на кордоні з Австрією та Словенією.

Місто розташувалося у мальовничій місцевості гірських Альп. Це центр гірськолижного туризму. Взимку тут досить холодно та дуже багато снігу. У теплий період тут спокійно і затишно.

Околиці міста славляться красивою природою - суворі Альпи, густі хвойні ліси, а також чудові краєвиди, що відкриваються зі схилів гір. І живуть у цьому містечку привітні, щирі  люди, які гостинно приймають наших біженців.

Недалеко від Тарвізіо знаходиться місто Удіне. Це культурний центр з венеціанським шармом та розкішними палаццо. Місто пронизане духом середньовіччя і старовинних пам’яток. Сюди і завітала наша випускниця. Вона відвідала місцеву консерваторію.

Державна музична консерваторія імені Якопо Томадіні в Удіне — вищий навчальний заклад, у якому навчається  600 студентів (італійців та іноземців) і працює 78 викладачів. Дивовижне місце. Дуже красива будівля, де можна вдихнути професіоналізм та пристрасть до музики.

Студентці пощастило потрапити всередину освітнього закладу і навіть пограти на роялі. Вона репетирувала виступ на майбутньому концерті – акомпанувала музичні твори італійському співаку-тенору.

Справа в тому, що з ініціативи Насті та її старшої сестрички Софії, при сприянні місцевої мерії, 30 квітня 2022р. в Тарвізіо був організований зворушливий, сповнений патріотичних почуттів концерт, присвячений рідній Україні. У ньому, крім сестер Птушко та їхньої мами Наталії Юріївни, взяли участь і музиканти-італійці, які з великим піднесенням підтримали наших молодих, талановитих артисток і висловили цим свою солідарність з героїчним українським народом.

До концерту була надрукована яскрава афіша в українських кольорах з іменами наших дівчат.

В залі була присутня італійська та австрійська публіка. Всі  захоплено сприймала виступи музикантів, особливо виконання українських пісень. Дуже  зворушливо звучала пісня «Чорнії брови, карії очі» у виконанні італійського співака українською мовою. А неперевершена «Ой, у лузі червона калина» полонила всіх слухачів!

Цей культурно-мистецький захід об’єднав українців, австрійців, італійців. Він став яскравим прикладом людяності, толерантності, спільного прагнення  миру і добра.

Розповіді з Європи. Італія