В центрі старовинної Риги, на красивій Ратушній площі, історичне місце зайняв пам'ятник історії і архітектури - Будинок Ордена Чорноголових. Ця розкішна споруда вже 700 років захоплює рижан і гостей міста. Багатий фасад закликає зазирнути в таємниці історії і глибину століть, щоб зануритися у світ іншої епохи.
Будинок протягом п’яти століть був приміщенням Ордену Чорноголових - клубу багатих купців-холостяків, які сплачували величезні внески для того, щоб бути частиною цієї привілейованої спільноти. Тут відбувалися пишні бали та найкрасивіші прийоми, найгучніші заходи та найцікавіші події. Своїм покровителем торговці обрали християнського мученика Святого Маврикія, чорношкірого римського полководця, а символом організації була чорна голова.
Чорноголові носили чорний одяг і чорні чоботи. Належало носити шпагу. Коли Чорноголовий одружувався, він залишав братство.
Саме велике приміщення в Будинку - Святковий зал. У ньому проводилися танцювальні бали, приймалися імениті гості всіх країн Європи. Зал мав унікальну акустику, там постійно давали концерти відомі музиканти і композитори.
З 1837 по 1839 роки Оркестром Будинку Чорноголових керував видатний композитор Ріхард Вагнер, який проживав у Ризі протягом 20-ти років. В знаменитому концертному залі було виконано багато його творів.
В якості диригента деякий час в Домі Чорноголових працював і геніальний Гектор Берліоз. Бюсти великих композиторів прикрашають сходи, які ведуть у святкову залу.
Сьогодні в Домі Чорноголових проходять розкішні прийоми, концерти, виставки та культурні заходи. Тут регулярно проводяться світломузичні постановки.
Вечірньої пори майстерно підсвічений Будинок Чорноголових виглядає неперевершено і назавжди закарбовується в пам'яті як таємничий символ краси, музики і мистецтва.