На півдні Німеччини, на березі блакитного Дунаю розташоване мальовниче місто Ульм. Тут в 1879 року народився хлопчик, про якого невдовзі дізнається весь світ. Звали його Альбертом Ейнштейном. Але Ульм відомий не тільки тим, що є батьківщиною одного з найвизначніших фізиків XX століття, лауреата Нобелівської премії.
У центрі міста велично здіймається найвищий у всьому світі храм - Ульмський собор. Він має колосальні розміри, це 161-метровий гігант. Він настільки величезний, що його майже неможливо сфотографувати повністю. Це чудовий зразок готичної архітектури Німеччини. Закладений в 1377 році, він був задуманий як католицький храм, проте коли в Європі почалася Реформація, спорудження перейшло до лютеран.
Через нестачу грошей і напружену ситуації в країні протягом більше трьохсот років Ульмський собор залишався недобудованим. Лише через 513 років після початку будівництва, у 1890 році, готичний собор був повністю завершений. На найвищому шпилі був встановлений хрест, який знаходиться там і зараз. Ця символічна церемонія означала закінчення багаторічного будівництва.
На шпилі собору є оглядова площадка, з якої можна споглядати чудову панораму міста. При гарній погоді видно навіть альпійські пасовища. Правда, для цього потрібно ніжками подолати 768 ступенів вузьких кам'яних гвинтових сходів.
В соборі міститься головний орган, який був знищений у свій час іконоборцями і замінений наприкінці 16 століття. Відомо, що Вольфганг Амадей Моцарт грав на цьому органі у 1763 році.
Містичною особливістю костелу є те, що він залишився цілим і неушкодженим навіть тоді, коли в часи Другої світової війни було зруйноване все місто навколо.
З кінця лютого - початку березня 2022 року, з настанням темряви, собор, як і багато інших споруд та архітектурних пам’яток Німеччини, в знак солідарності підсвічують у кольорах прапора України. На площі перед Ульмським собором українці регулярно проводять мітинги, де виступають проти російської військової агресії.