Розповіді з Європи

Є в європейській країні Швейцарії, в її італійській частині, маленьке містечко Мендрізіо. Туди доля занесла нашу студентку 4 курсу спеціальності «Музичне мистецтво». Містечко знаходиться в горах, далеко від великих міст.

Дівчина опинилася в майже безвихідному становищі: немає інструменту. А готуватися до випускних іспитів потрібно!

Коли  сусіди дізналися, з якою проблемою зіткнулася наша випускниця, одразу порадили їй звернутися в місцеву музичну школу - філіал консерваторії, що знаходиться в місті Лугано.

Директор музичної школи дуже тепло і привітно зустрів дівчину, адже вона з України - країни, яка потерпає від воєнних дій! Він дав їй ключі (!)  від будівлі школи, дозволив займатися три рази на тиждень після 15-ї години в будь-якому класі, де є рояль, необмежений час!

Здавалося б, незначна подія, але як багато вона означає!  В такому простому людському вчинку проявляється велика повага до нас, українців! Кожна небайдужа людина в будь-якому куточку Європи намагається допомогти, створити якнайкращі умови для перебування наших біженців. Це безодня співчуття, емпатії, співпереживання і розуміння.

Низький уклін народам Європи за те, що надали прихисток  і піклування нашим жінкам і дітям. Рятуючи наших дітей вони рятують і наше майбутнє.

Розповіді з Європи