Концерт-лекція «Мистецтво джазу: ритм та імпровізація»

19 листопада 2014 року в актовій залі Університетського коледжу відбувся концерт-лекція «Мистецтво джазу: ритм та імпровізація».

На межі XIX – XX століть процес злиття різних типів і жанрів афро-американської музики – спірічуела, шаута, регтайма, блюзу та синкопованої музики із репертуару духових і танцювальних оркестрів – призвів до виникнення у США нового культурного феномену, який надалі набув всесвітню популярність під назвою джаз (англ. jazz). Головними складовими цієї музики стали європейська гармонія, євро-африканська мелодія та африканський ритм.

Характерними рисами музичної мови джазу являються імпровізація, поліритмія, заснована на синкопованих ритмах, та унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури – свінг.

Особливість гармонії джазу – це її дисонантна барвистість. Достатньо взяти два-три акорди, щоб почути їх джазовий колорит. Для гармонії джазу характерними є використання септакордів, нонакордів та складніших акордів політерцевої побудови, а також певні ладові особливості, наприклад, вживання так званого блюзового ладу.

Програма заходу:

1. Вступне слово почесного гостя концерту В. Полянського

Музичні інтерлюдії (виконує В. Полянський)

2. В. Журавицький. Регтайм

J. Harland. «In the Mood» (виконують Т. Ісаєнко, Н. Прокопович, студентки II курсу, клас викладача А.Р. Романенко)

3. Ю. Весняк. Джаз-вальс «Очарование» (виконує М. Петренко, студентка I курсу, клас викладача В.Ф. Сокальської)

4. S. Joplin. Регтайм «The Entertainer (Артист эстрады (виконують А. Зоря, О. Костик, студентки IV курсу, клас викладача В.Ф. Сокальської)

5. Р. Паулc. Блюз (виконує А. Куплівацька, студентка III курсу, клас викладача В.Ф. Сокальської)

6. М. Дворжак. Джазовый этюд № 3 (виконує А. Зоря, студентка IV курсу, клас викладача В.Ф. Сокальської та ритм-секція – викладач музики А.Ю. Гончаров)

7. М. Скорик. Жартівлива п’єса (виконує Д. Ніколайчук, студентка IV курсу, клас викладача О.Г. Куцан)

8. М. Скорик. Джазові парафрази творів Л. Бетховена

Місячна соната (виконують А.Р. Романенко, К. Нанай, студентка III курсу, клас викладача А.Р. Романенко)