Концерт-лекція "Інтонація як втілення музичної думки"

У рамках соціального проекту «З Києвом і для Києва» 13 квітня 2013 року в Університетському коледжі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся третій концерт-лекція «Інтонація як втілення музичної думки».

Слова можна вимовляти, не інтонуючи їх якості, їх істинного сенсу - музика ж завжди інтонаційна й інакше «не чутна». Інтонація – це специфічна форма виявлення музичного мислення, втілення музичної думки. Змістом поняття «інтонація» виступає синтез: образ почуття думка. Даний сплав несе в собі не тільки інформацію про стан людського духу, свідомості. У ньому містяться і образно-конкретні асоціації з рухом, жестом, мімікою, диханням, пульсом, фізичним і психічним тонусом і т. п. Виховання здатності слухового сприйняття музики і формування слухових уявлень сприяють розвитку слухо-інтонаційної культури й активізують музичне мислення.

В концерті прозвучали твори композиторів XIXXX ст., серед них фортепіанні шедеври   Ф. Шуберта, Р. Шумана, С. Рахманінова, О. Скрябіна, Д. Шостаковича, М. Лисенка, Ю. Шамо. До прекрасного доторкнулися й пізнали радість творчості студенти спеціальності «Музичне мистецтво» А. Куплівацька, О. Мовчан, В. Нагорський, К. Нанай,   викладач по класу фортепіано А. Романенко, гості А. Гудим та Т. Шафран. Серця слухачів зворушила проникливістю та досконалістю виконання лауреат Міжнародних конкурсів Тетяна Шафран.