Засідання науково-математичного гуртка “Бурбакі” на тему "Диференціальне числення – ідея, що змінила світ"

15 лютого 2018 р. в Університетському коледжі Київського Університету імені Бориса Грінченка відбулось засідання науково-математичного гуртка “Бурбакі” на тему "Диференціальне числення – ідея, що змінила світ".

Мета заходу: розглянути історію розвитку математичного аналізу, познайомитись з областями застосування диференціального та інтегрального числення в прикладних науках, а також в мистецтві.

У рамках зустрічі були обговорені такі питання:
- Перші публікації Г.Лейбніца в області математичного аналізу.
- Ворожнеча Лейбніца та Ньютона, історія назви формули «Ньютона-Лейбніца» .
- Вплив математичного аналізу на науковий прогрес.
- Аналогії між картинами Ван Гога та проблемою турбулентних потоків.
- Аналіз уривку роману «Війна і мир» Л.Толстого, який демонструє можливість застосування ідей математичного аналізу для історичної науки.

Більш детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/Math.Group.Bourbaki