Зв’язок між математикою та музикою

27 жовтня 2017 р. в Університетському коледжі Київського Університету імені Бориса Грінченка відбулось засідання науково-математичного гуртка “Бурбакі” за темою: “Зв’язок між математикою та музикою”.
Мета заходу: розглянути математичні способи пояснення гармонії в звуках, історичну спорідненість музики та математики, розширити погляд на сферу застосування математики.
У рамках зустрічі були обговорені такі питання:
- Визначення понять “музика”, “гармонія”.
- Гармонія в звуках з точки зору музичного мистецтва і з точки зору фізики.
- Піфагор - один з перших дослідників звуків.
- Кольорова шкала тональностей О.М. Скрябіна.
- Можливості сучасних технологій, зокрема комп’ютерних нейронних мереж, в обробці і створенні музичних композицій.
- Математика і музика як два полюси людської культури.
Головне завдання заходу - подивитись на математику під новим кутом, продемонструвати її практичну корисність в найрізноманітніших сферах життя, зокрема в музиці.
Більш детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/Math.Group.Bourbaki