Майстер-клас «О. Скрябін: від романтизму до авангарду»

IMG 085605   грудня 2019 року

05 грудня 2019 року в актовій залі Університетського коледжу відбувся майстер-клас «О. Скрябін: від романтизму до авангарду» Артема Ляховича, піаніста, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри виконавських дисциплін № 1 Київської муніципальної академії музики імені Р.М. Глієра.
В історії культури Олександр Скрябін займає особливе місце шукача-новатора. Його ранні твори – етюди, вальси, мазурки, сонати, ноктюрни, експромти, полонез, концерт для фортепіано з оркестром – відзначені глибоким впливом Фредеріка Шопена, тобто впливом романтизму.
Творчість Скрябіна останнього десятиліття його життя (1905–1915 роки) сповнена ідеєю екстатичного пориву, спрямованого в космічні сфери. Еволюція світогляду Скрябіна позначилася на його музичній мові, яка поступово звільнялася від «приземлюючої» влади тональності. Тканину пізніх творів композитора складають перетікаючі одне в одне дисонантні співзвуччя. Композитор від романтизму прийшов до авангарду.

Програма заходу
Олександр Скрябін
Соната № 3 ор. 30
Фантазія ор. 28
5 прелюдій ор. 74
Соната № 10 ор. 70
Модератори заходу – А.Р. Романенко, Т.В. Романова, викладачі циклової комісії музики і хореографії.