Науково-практичний семінар "Особливості фахової підготовки вчителя музичного мистецтва у контексті крос-культури"

IMG 085616   травня 2019 року

16 травня 2019 року в рамках Декади науки в Університетському коледжі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся науково-практичний семінар "Особливості фахової підготовки вчителя музичного мистецтва у контексті крос-культури".
Мета заходу:
ознайомити студентів з основними ознаками поняття "крос-культура";
висвітлити взаємовпливи, зв'язки та перетини між процесами та тенденціями в сучасній музичній культурі;
розкрити особливості фахової підготовки вчителя музичного мистецтва у контексті крос-культури.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки мистецтва і фортепіанного виконавства факультету мистецтв ім. Анатолія Авдієвського НПУ ім М. П. Драгоманова Паньків Людмила Іванівна окреслила загальні принципи крос-культури:
- наявність полікультурного простору;
- збереження ідентичності національної культури;
- міжкультурний діалог;
- уміння транслювати свій музичний досвід;
- збереження почуття толерантності, емпатійності.
Паньків Л.І. детально зупинилася на власному досвіді роботи зі студентами з Китайської народної республіки, які навчаються музичному виконавському мистецтву у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова.
У виконанні цих студентів прозвучали твори Й.С.Баха, С.В.Рахманінова, Д.Гершвіна, Ш.К.Сен-Санса, А.П'яццолли.
Студенти Університетського коледжу спеціальності "Музичне мистецтво" та викладачі циклової комісії музики і хореографії із задоволенням спілкувалися з гостями, ставили їм запитання.
Науково-практичний семінар пройшов у теплій, щирій і доброзичливій атмосфері. Чекаємо нових зустрічей!