Науково-практична конференція: «Від скрипторію до Інтернет-бібліотеки: історія, сучасний стан та перспективи розвитку»

IMG 085622   травня 2013 року

22 травня 2013 року в Університетському коледжі Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках Тижнів науки відбулася студентська науково-практична конференція: «Від скрипторію до Інтернет-бібліотеки: історія, сучасний стан та перспективи розвитку», у якій взяли участь студенти ІІ курсу спеціальності «Бібліотечна справа».

Мета конференції полягала у визначенні ролі бібліотеки як засобу формування єдиного науково-інформаційного, соціокультурного простору країни в умовах переходу до суспільства знань, її трансформації від скрипторію до Інтернет-бібліотеки, центра накопичення, використання й розповсюдження інтелектуальних інформаційних ресурсів.

Проблематика доповідей учасників конференції концентрувалася на  обговоренні широкого комплексу актуальних питань, пов’язаних із визначенням пріоритетів і сучасних стратегій розвитку бібліотечних установ, основних завдань, що постають перед бібліотеками, вдосконалення системи вивчення запитів сучасних користувачів, підвищення ефективності соціальних функцій бібліотеки. Конкретизовано нові підходи до розширення асортименту та вдосконалення сервісу бібліотечних послуг з використанням новітніх електронних технологій, обґрунтовано особливості управління діяльністю сучасних бібліотек, розкрито тенденції формування інноваційної політики в сучасній бібліотеці.

Учасники конференції дійшли висновку про те, що в сучасному суспільстві бібліотека є важливим соціокультурним закладом який задовольняє культурно-просвітницькі, науково-пізнавальні та інформаційні потреби користувачів.

Учасники конференції дійшли висновку про те, що в сучасному суспільстві бібліотека є важливим соціокультурним закладом який   задовольняє культурно-просвітницькі, науково-пізнавальні та інформаційні потреби користувачів.