Засідання науково-математичного гуртка “Бурбакі” на тему: "Парадокс руху, Лев Толстой та диференціальне числення"

IMG 085602   листопада 2018 року

02 листопда 2018 р. в Університетському коледжі Київського Університету імені Бориса Грінченка відбулось засідання науково-математичного гуртка “Бурбакі” на тему: "Парадокс руху, Лев Толстой та диференціальне числення".
Мета заходу: розглянути історію розвитку математичного аналізу, познайомитись з галузями застосування диференціального та інтегрального числення в прикладних науках, а також в історї та мистецтві.
У рамках зустрічі були обговорені такі питання:
1.  Ворожнеча Лейбніца та Ньютона, історія виникнення та розвитку математичного аналізу.
2.  Вплив концепцї нескінченно малих величин на розвиток науки.
3.  Аналогії між картинами Ван Гога та проблемою турбулентних потоків.
4. Аналіз уривка роману «Війна і мир» Л.Толстого, який демонструє можливість застосування ідей математичного аналізу до історичної науки.
Більш детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/Math.Group.Bourbaki