Майстер-клас А.В. Ляховича «27 етюдів Ф. Шопена»

IMG 085630   листопада 2017 року

30 листопада 2017 року в Актовій залі Університетського коледжу відбувся майстер-клас А.В. Ляховича – піаніста, музикознавця, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри виконавських дисциплін Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра, лауреата багатьох Міжнародних конкурсів.

Ф. Шопен створив близько трьох десятків етюдів, мета яких – допомогти піаністові в подоланні специфічних художніх та технічних труднощів (наприклад, у виконанні пасажів паралельними октавами або терціями). Ці вправи належать до вищих досягнень композитора: подібно до бахівського «Добре темперованого клавіру», етюди Ф. Шопена, перш за все, – геніальна музика, притому, що вона блискуче розкриває можливості інструменту, мовби відсуваючи дидактичні завдання на другий план.

Модератори заходу – А.Р. Романенко, Т.В. Романова, викладачі циклової комісії музики і хореографії.