Круглий стіл «Новації жанру в творчості українських художників серед. 60–80 рр. ХХ ст.»

IMG 085611   травня 2016 року

11 травня 2016 р. викладачами коледжу Кормаковою Т.Л., Вовченком М.П. для студентів ІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» було проведено круглий стіл на тему: «Новації жанру в творчості українських художників 60 – 80 – х років ХХ ст.».
На прикладі біографічних фактів із життя українських художників, живописної спадщини В.Єрмілова, В.Зарецького, Г.Меліхова, М.Глущенка, О.Шовкуненка, Т.Яблонської студенти обговорювали розвиток художніх жанрів, значення різноманітних методів у боротьбі за збереження національних традицій, культури, а також проти нав’язування неприйнятної ідеології тоталітарного режиму. Віддалені від ідеологічних настанов, через портрет, пейзаж, натюрморт, побутовий жанр художники середини ХХ ст. спромоглися донести до глядача національні мотиви, красу і неповторність українців, розкривали сьогодення і надавали власну оцінку багатому історичному минулому українського народу.
Обговорюючи «за круглим столом» мистецьку спадщину українських художників 60 – 80 – х років ХХ ст., студенти Віка Захарчук, Ірина Міненко, Софія Кулик, Вікторія Ошкало, Поліна Акулова, Олександр Данильченко, Марк Кацідан підготували змістовну презентацію, познайомили присутніх з кращими станковими та монументальними творами живопису.
Студентам була надана можливість через цікаві факти, події з історії українського мистецтва пересвідчитися, що мистецтво, культура завжди були і залишаються ідеологією, що попри цензуру, переслідування українські діячі мистецтва зберегли власну автентичність, відстоюючи національну самобутність.