Засідання Студентського наукового товариства «Лабіринт» на тему «Історичні міфи та фальсифікація історії»

7 жовтня 2014 року в Університетському коледжі відбулося відкрите засідання Студентського наукового товариства «Лабіринт», присвячене проблемі міфологізації та фальсифікації історії. Мета засідання – привернути увагу аудиторії до проблеми, навести приклади історичних підробок, деструктивних міфів та розглянути їх використання в політиці. Дослідження та наукове осмислення цих тем набуває особливої актуальності у зв’язку із загостренням інформаційних воєн сучасності, важливою складовою яких є «війни» за історію та історичну пам’ять. Отже, надзвичайно важливим є спростування деструктивних міфів про події української історії та її ключових діячів.

Теми, порушені студентами та викладачами:

«Історичні міфи та які їх ознаки» - Мусіяченко О. С., викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства;

«До питання підробки джерел. На прикладі дискусій навколо Велесової книги»- Варвара Тіторенко, студентка VI курсу спеціальності «соціальна педагогіка;

«Іван Мазепа: герой чи зрадник?»(Міф про Мазепу) - Анастасія Сухова, студентка I курсу спеціальності «соціальна педагогіка»;

«Степан Бандера: людина і міф» - Віолетта Баранкевич, Олександра Тищенко, студентки І курсу спеціальності «видавнича справа»;

«Обережно, псевдоісторія!» - Лоліта Колбасюк, студентка ІІI курсу спеціальності «правознавство»;

«Роль ЗМІ у розповсюдженні історичних та політичних міфів»- Прокопова Л. М., викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства;

«Національно-соціалістична пропаганда в Німеччині» - Овчинніков Іван, студент І курсу спеціальності «початкова освіта»;

«Міфи про Крим» - Тит Андреєв, студентІІI курсу спеціальності «правознавство»;

«Недобросовісне сусідство»(порівняння висвітлення ЗМІ військових конфліктів у Грузії та в Україні) - Іван Кіщук, студент І курсу спеціальності «видавнича справа».