Засідання Студентського наукового товариства «Лабіринт» «Між зимою та весною: традиції святкування Масляної та зустрічі весни»

В суботу, 16 березня 2013 року, в один з останніх днів Масляної, відбулося засідання Студентського наукового товариства «Лабіринт» Університетського коледжу. Учасники СНТ підготували ґрунтовні доповіді, присвячені традиціям прощання з зимою та зустрічі весни. У центрі уваги, звичайно, опинилося свято Масляної, або Сиропусту. Зокрема, студентами було презентовано цікавий відеоролик "Коледжани про Масляну". Під час засідання піднімалися такі теми, як:

«Ставлення до Масляної в сучасному суспільстві» - Фостій Юлія, студентка групи 2ВС.

«Історія походження Масляної» - Онашко Наталія, студентка групи 1ДЗ.

«Основні традиції та звичаї Масляної: історія та сучаність» - Марченко Ірина, студентка групи 11ДО.

«Проблема двовіря. Язичницькі образи християнської Русі. На прикладі свята Масляної» - Степура Катерина, група 34ПО.

Кульмінацією свята став виступ Варвари Титоренко, студентки групи 2ВС. Варвара не лише презентувала масштабну тему: «Заклички весни у слов'ян. Видозмінення традицій та обрядів в інших народів», а й підготувала для учасників та гостей СНТ сюрприз: традиційне «весняне» печиво у формі пташок та зіграла «закличку» на зозулиці.

Зміст доповідей викликав жваві обговорення серед присутніх: чи можна провести паралелі між традиціями зустрічі весни в різних народів, звідки походять назви «Масляна» і «Сиропуст», чи символізують щось млинці, традиційна страва Масляної. Останнє запитання і викликало у студентів особливий інтерес. Дійсно, чи можна уявити Масляну без куштування млинців? От і учасники СНТ вирішили, що не можна і завершили засідання цією чудовою традицією (дякуємо Наталії Онашко).