Засідання Студентського наукового товариства «Лабіринт» на тему: «Все заради краси: мода та одяг в контексті історії повсякденності»

11 березня 2013 року в Університетському коледжі відбувся плановий захід Студентського наукового товариства «Лабіринт», присвячений Міжнародному жіночому дню. Тема засідання – «Все заради краси: мода та одяг в контексті історії повсякденності». Не дивно, що ця тема викликала цікавість у багатьох студентів нашого коледжу, оскільки більшу частину нашого студентства становлять представниці прекрасної статі.

Спочатку було розкрито питання виникнення жіночого свята, яке своїм корінням сягає сивої давнини. Учасники наукового товариства розглянули історію певних елементів одягу, без яких ми не можемо уявити нині наше життя і незвичайні для нас ідеали краси та моду східних та африканських народів. Зокрема, були порушені такі питання:

«Дослідження одягу та моди в контексті історії повсякденності» - вступне слово Мусіяченко О. С., викладача циклової комісії суспільних дисциплін та правознавства

«Східний танець та костюм» - Максюта Даря, 12 ДО

«Історія виникнення фартуха» - Гаєвська Анна, 34 ПО

«Африканські канони краси» - Фостій Юлія, 2ВС

«Історія жіночих штанів» - Онашко Наталія, 1ДЗ

«Кімоно – традиційний одяг Японії» - Савич Дар’я, 1ДЗ

«Історія виникнення міжнародного жіночого дня» - Прокопова Л.М., викладач циклової комісії суспільних дисциплін та правознавства

На цьому засіданні яскраво проявилася багатогранність талантів молоді наукового товариства. Надзвичайно яскравим був виступ Максюти Дарії, студентки групи 12 ДО, з її східним танком.

Були обговорені питання, що викликали резонанс в аудиторії, зокрема такі: чи впливає мода на свідомість людини, чи є одяг засобом самовираження, яким є сучасне ставлення до народного костюму.

Отже, як з'ясувалося, питанням краси та моди з прадавніх часів надавалося великого значення. Вони постійно змінювалися і змінюються залежно від історичної епохи та регіону.