У Варшаві, у Свентокшиському парку, споруджено пам'ятник Янушу Корчаку – видатному польському педагогу, письменнику, журналісту, лікарю і громадському діячу.
На міжнародному конкурсі було обрано проект, автором якого були архітектор Збігнєв Вільма та скульптор Богдан Хмелевський. Урочисте відкриття пам'ятника відбулось 1 червня 2006 року.
Скульптура являє собою старе дерево, сухі гілки якого представлені у вигляді єврейського семисвічника. Під ним стоїть Януш Корчак в оточенні дітей. Бронзові фігури були вилиті в польському місті Глівіце на заводі технічного обладнання. Дерево заввишки 7 метрів виготовлене з граніту. Праворуч встановлено невелику меморіальну дошку з роками життя та смерті Януша Корчака – 1878 -1942.
Під час окупації на місці розташування пам'ятника знаходився дитячий єврейський притулок, а Януш Корчак був його директором. Усім своїм життям він довів свою відданість, любов і повагу до дітей. І не просто до дітей, а до найбільш знедолених – сиріт.
У роки окупації Польщі фашисти схопили Я. Корчакаі разом із вихованцями «Будинку сиріт» помістили у Варшавське гетто.Там він відчайдушно боровся за життя дітей – добував їм їжу, медикаменти. Вчитель відхиляв всі пропозиції шанувальників свого таланту вивезти його, польського єврея, з гетто і врятувати йому життя. У серпні 1942 року Корчака разом з викладачами та 200 вихованцями «Будинку сиріт» відправили в концентраційний табір Треблінку, де всім їм заподіяли смерть у газовій камері.
Любити дітей, бачити в них світло завжди, незважаючи ні на що – заповідав Януш Корчак.
Вдячні поляки назавжди увічнили пам'ять про видатного педагога.