Музей і музейна колекція - це достатньо потужна інформаційна і культурна інституція, відвідуючи яку можна отримати знання в галузі природи, географії, історії, культури. Виробнича практика "Музейна" цього року була проведена раніше ніж зазвичай і перенесена з червня на квітень: з 15.04. - 19.04.2024 р. Такі зміни допомогли студентам не залишати завдання "на потім, на літо", а бути більш відповідальними і дисциплінованими.
Екскурсії, завдання, заплановані програмою, не завжди могли співпадати і відповідати навчальному плану. Війна внесла серйозні зміни в роботу музеїв; експонати зараз знаходяться у сховищах, музейні експозиції закриті, тому музеї пропонують відвідувачам тимчасові виставки.
Наприклад, замість ознайомлення з Київською картинною галереєю, було проведено екскурсії до музею -заповіднику "Кирилівська церква"; колекції Києво - Печерської лаври студенти мали можливість переглянути в посиланнях в Youtube, Google.
Музейна практика має мистецтвознавчий зміст, а отже, вимагає постійного перегляду, бачення, аналізу творів образотворчого мистецтва різних жанрів та видів. Без візуального ряду ознайомити студентів- майбутніх вчителів, з творами графіки, скульптури, архітектури, досить складно.
Підібрати необхідні матеріали до уроків в основній школі теоретичного змісту студенти можуть за допомогою складених квестів, кросвордів, ігр - пазлів, методу домальовування ("ей ай гард"),знаходити аудіо, відео, мультимедійні матеріали в мережі Internet.
Кожного дня студенти працювали над виконанням завдань, вели записи у щоденнику, виконували малюнки фресок, мозаїк Софії Київської, зразки народного мистецтва з колекції Музею Івана Гончара чи Музею українського народного декоративного мистецтва України. Все це допомагало студентам поповнити отримані теоретичні знання поповненням візуальним рядом з колекцій художніх музеїв Києва, інших міст України та Західної Європи. Враховуючи, що деякі студенти знаходяться за межами України, вони мали можливість презентувати матеріали художніх музеїв тих міст, де вони зараз перебувають. Конференція має продемонструвати набуті студентами знання через матеріали презентації та складеного звіту з музейної практики.
Викладач кафедри образотворчого мистецтва і дизайну - викладач - методист: Кормакова Тетяна Леонідівна.